wyświetlanie
sortuj

Konserwacja wykładzin PCV

Wykładziny PCV są obecnie coraz częściej stosowaną alternatywą pokrycia podłóg w miejscach najczęściej użytkowych. Pomieszczenia użyteczności publicznej takiej jak szpital, biura,magazyny, centra handlowe, szkoły, przedszkola, ośrodki sportowe,przychodnie zdrowotne czy w budynkach oświatowych, stosują wykładziny PCV jako element pokrycia podług ze względu na ich funkcjonalność.

Podłogi pokryte linoleum są proste w utrzymaniu czystości i jej konserwacji. Jednak ze względu na dużą ilość osób, które przemieszczają się po wykładzinie, należy pamiętać o konieczności czyszczenia i konserwacji specjalnie stworzonych to tego celu produktami konserwującymi.

Po dokładnym oczyszczeniu ze wszystkich niedoskonałości, należy wykonać konserwację. Poprzez pokrycie wykładziny PCV warstwą konserwującą, a w miarę zużycia i częstego jej użytkowania sprawiamy, iż jest ona bardziej odporna przed wnikaniem zabrudzeń.

Przeprowadzenie konserwacji wykładzin, należy pamiętać, że powinna ona być wykonana w trzech etapach:

  • Pierwszy etap – jest to konserwacja, która musi być wykonana bezpośrednio po zakończeniu wszystkich prac montażowych. W pierwszej kolejności, wykładzinę należy dokładnie wyczyści, specjalnie do tego przeznaczonym preparatem, który dostępny jest w każdym sklepie budowlanym czy remontowym. Musi być pewność, że na wykładzinie nie pozostały żadne zabrudzenia, gdyż mogą one spowodować zniszczenie wykładziny oraz powstanie uszkodzeń mechanicznych. Po odczekaniu, aż powierzchnia podłogowa wyschnie, wykładzinę pokrywa się przynajmniej dwoma warstwami środka do konserwacji, w celu chronienia jej przed powstaniem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych;
  • Drugi etap – jest to inaczej konserwacja bieżąca. Jeśli wykładzina ma pełnić dobrze swoje funkcję i utrzymać estetyczny wygląd, należy pamiętać o poddawaniu jej zabiegom pielęgnacyjnym i konserwującym przez cały okres jej użytkowania. Aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych, wykładzina PCV powinna być systematycznie odkurzana lub zamiatana, a w razie błota lub innych mokrych zanieczyszczeń, bezzwłocznie umyć podłogę na mokro z dodatkiem odpowiedniego środka czyszczącego;
  • Trzeci etap – jest to konserwacja okresowa. Każda wykładzina musi być poddawana okresowym zabiegom konserwującym, wykonanym przez profesjonalną firmę, która się zajmuje tego typu usługami. Należy jednak pamiętać, że przed konserwacją, poprzednie preparaty konserwujące muszą być usunięta, przy pomocy urządzeń do polerowania powierzchni wykładzinowych PCV. Następnie cała wykładzina musi być dokładnie wyczyszczona i osuszona. Na tak przygotowaną powierzchnię można zaaplikować nowe warstwy środka konserwującego.

Środki do konserwacji wykładzin PCV

Pomieszczenia, które są często użytkowe i są narażone na uszkodzenia, przeważnie pokryte są wykładziną PCV. Aby nie dopuścić do jej uszkodzenia, należy stosować odpowiednie środki konserwujące. Na rynku obecnych jest mnóstwo środków przeznaczonych do konserwacji wykładzin. Jednak wykonując okresową konserwację, powinno się zainwestować zatrudniając do tego firmę specjalizującą się w tego typu usługach. Wtedy jest pewność dokładnie i profesjonalnie wykonanej konserwacji.

Środki do czyszczenia wykładzin PCV

Montowane wykładziny w obiektach publicznych, są często narażone na wilgoć i częste zabrudzenia. Dlatego chcąc uniknąć uszkodzeń mechanicznych, wykładziny powinno się w razie zabrudzeń odkurzyć i umyć podłogę odpowiednio dobranym preparatem z wodą.

Na rynku jest obecnie bogaty wybór różnych preparatów czyszczących i w różnych cenach. Należy jednak pamiętać, żeby do mycia rozpuścić w wodzie ilość preparatu podaną przez producenta. W przeciwnym wypadku, podłoga będzie się kleić, a efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Sklep internetowy floorplanet oferuje wykładziny pcv firm Tarkett, Polyflor, Gerflor. Dostarczamy przemysłowe wykładziny do szpitali, domu, biura, magazynu, szkoły i innych obiektów. Zapraszamy!
realizacja POZEO